Select your language ▼
Select your language ▲
≡≡Ltool MENU
Препорачани веб-сајт
Јапонски јазик
Кинески јазик
Корејски јазик
Англиски јазик
World/Travel
низа/податоци
датум
економија/финансии
HTML, CSS, Интернет

World Часовник

Current Листа време во различни земји и области. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрз часовник пребарување на одредена земја, исто така. ☀ икона = ден. ★ икона = ноќ.

Јан Мајен
февруари 25 вт. 08:24 попладне ☀
Јапонија
февруари 26 сре. 04:24 претпладне ★
Јемен
февруари 25 вт. 10:24 попладне ★
Јордан
февруари 25 вт. 09:24 попладне ☀
Јужна Џорџија и Јужни Сендвич Острови
февруари 25 вт. 05:24 попладне ☀
Јужна Африка
февруари 25 вт. 09:24 попладне ☀
Џерси
февруари 25 вт. 07:24 попладне ☀
Џибути
февруари 25 вт. 10:24 попладне ★
Авганистан
февруари 25 вт. 11:54 попладне ★
Австралија (Macquarie)
февруари 26 сре. 06:24 претпладне ★
Австралија (Adelaide)
февруари 26 сре. 05:54 претпладне ★
Австралија (Brisbane)
февруари 26 сре. 05:24 претпладне ★
Австралија (Broken Hill)
февруари 26 сре. 05:54 претпладне ★
Австралија (Currie)
февруари 26 сре. 06:24 претпладне ★
Австралија (Darwin)
февруари 26 сре. 04:54 претпладне ★
Австралија (Eucla)
февруари 26 сре. 04:09 претпладне ★
Австралија (Hobart)
февруари 26 сре. 06:24 претпладне ★
Австралија (Lindeman)
февруари 26 сре. 05:24 претпладне ★
Австралија (Lord Howe)
февруари 26 сре. 06:24 претпладне ★
Австралија (Melbourne)
февруари 26 сре. 06:24 претпладне ★
Австралија (Perth)
февруари 26 сре. 03:24 претпладне ★
Австралија (Sydney)
февруари 26 сре. 06:24 претпладне ★
Австрија
февруари 25 вт. 08:24 попладне ☀
Азербејџан
февруари 25 вт. 11:24 попладне ★
Аландски Острови
февруари 25 вт. 09:24 попладне ☀
Албанија
февруари 25 вт. 08:24 попладне ☀
Алжир
февруари 25 вт. 08:24 попладне ☀
Американска Самоа
февруари 25 вт. 08:24 претпладне ☀
Американски Девствени Острови
февруари 25 вт. 03:24 попладне ☀
Ангола
февруари 25 вт. 08:24 попладне ☀
Ангуила
февруари 25 вт. 03:24 попладне ☀
Андора
февруари 25 вт. 08:24 попладне ☀
Антарктик (Casey)
февруари 26 сре. 06:24 претпладне ★
Антарктик (Davis)
февруари 26 сре. 02:24 претпладне ★
Антарктик (DumontDUrville)
февруари 26 сре. 05:24 претпладне ★
Related Tags
Worldwide Часовник GMT Светски часовник Светски часовник на сајтот колку време е тоа сега?